Wystawa Gołębi Pocztowych

  W dniach 16-17 grudnia w Domu Strażaka w Mesznej Opackiej miało miejsce nietypowe jak dotąd wydarzenie, Wystawa Gołębi Pocztowych, której organizatorem był PZHGP okręg Tarnów. Wystawa była podzielona na dwa dni, w pierwszym była możliwość spokojnego zwiedzania wystawionych gołębi, które były oceniane przez sędziów. W niedzielę natomiast odbyło się uroczyste wręczenie pucharów zwycięzcom konkursów. Została również wyłoniona reprezentacja okręgu Tarnów która weźmie udział w Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych 12-14 stycznia 2018 w Sosnowcu.

    W sumie wystawiono 135 gołębi pocztowych w rożnych kategoriach sportowych i olimpijskich. Wśród wystawców byli dwaj księża Józef Słaby i Andrzej Liszka. Na wystawie byli obecni członkowie PZHGP: prezes okręgu Tarnów Ryszard Marcinek, skarbnik Adam Popadiak, sekretarz Stanisław Burkot, wiceprezes ds. lotów Mariusz Kubies, cz. honorowi Karol Wójcik, Ryszard Murczek, założyciel okręgu Tarnów Baut Wiesław.

Jak widać nowo wyremontowane wnętrze Domu Strażaka cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem.
Wydarzenie zabezpieczali strażacy z OSP Meszna Opacka.

Fot. F.Orłów