Powiatowe Halowe Zawody Sprawnościowe MDP w Tuchowie

  Po raz pierwszy Halowe Zawody Sprawnościowe MDP,organizowane rokrocznie w gminie Tuchów, zostały przeniesione na szczebel Powiatowy. Formuła zawodów została zachowana, a więc liczyła się szybkość i sprawność, znaczenie miały również umiejętności stricte pożarnicze.

  Zadaniem zawodników było pokonanie toru składającego z przeszkód i zadań tj: zdjęcie oraz założenie hełmu i pasu MDP, podłączenie węża w52 do rozdzielacza i prądownicy, rzuty piką do kosza, wymyk, zjazd na linie, przejazd w tunelu na desce, pokonanie płotków, równoważni, kozła oraz wykonanie przewrotu w przód. Wygrywa ten zawodnik który zdobędzie najmniejszą ilość punktów (najkrótszy czas pokonania trasy +/- punkty karne). Zawody MDP składają się dwóch serii I i II, do drugiej przechodzą ci którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy dzielili się na chłopców i dziewczęta oraz kategorię młodsi i starsi.

  W kategorii dziewczęta młodsze, gminę Tuchów reprezentowała druhna Nicoletta Damian z OSP Meszna Opacka. Pokonała wszystkich rówieśników zajmując pierwsze miejsce na podium. Tym samym przypieczętowała tytuł mistrzyni toru z zawodów na szczeblu gminnym.

  Każdy zawodnik zdobywał punkty również na konto swojej drużyny która walczyła o tytuł najsprawniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Powiecie Tarnowskim. Reprezentacja gminy Tuchów dzięki bardzo dobremu przygotowaniu zawodników zajęła zaszczytne pierwsze miejsce zdobywając puchar prezesa ZOW ZOSP RP w Tarnowie.

  Podziękowania należą się przede wszystkim zawodnikom z gminy Tuchów z OSP Dąbrówka Tuchów i OSP Meszna Opacka.
Jakub Marek ( I miejsce w kategorii chłopcy młodsi), Karolina Markowicz ( II miejsce w kategorii dziewczęta starsze), Konrad Marek ( I miejsce w kategorii chłopcy starsi) oraz druhna z OSP Meszna Opacka Nicoletta Damian (I miejsce w kategorii dziewczęta młodsze)
Zwycięzcy otrzymali od prezesa ZOW pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom chęci wzięcia udziału w zawodach (co już jest sukcesem), dziękujemy kibicom za wspaniały doping a strażakom z OSP Tuchów za profesjonalne zabezpieczenie zawodów.

Zapraszamy za rok!