Walne Zebranie

W miniona sobotę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej Opackiej druhowie podsumowali rok 2021.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: druh Wiesław Siedlik Członek prezydium oddziału powiatowego ZOSP RP — opiekun gminy Tuchów, druh Krzysztof Siwak — Prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie, Pani Kazimiera Fura — sołtys wsi Meszna Opacka, Pani Urszula Hajduga — dyrektor PSP Meszna Opacka.

Podczas obrad zostały przedstawione sprawozdania z działalności oraz finansowe. Zostały omówione plany na kolejny rok oraz podjęto stosowne uchwały. Ważną decyzją walnego zebrania było wyniesienie do godności członka honorowego druhów: Andrzeja Skrobota, Janusza Kurdziela, Leszka Łątki oraz Mieczysława Krasa.

Podziękowania zostały skierowane również do władz lokalnych, jak i do przyjaciół którzy w minionym roku wspierali działania strażaków z Mesznej Opackiej.

Miłym akcentem na koniec były niespodzianki dla najnowszych członków elitarnego grona „druhów dziadków” były to atrybuty w postaci eleganckiej laski. Druhna babcia również otrzymała stosowny prezent z tej okazji.

Jako ciekawostkę warto dodać, że tuż przed rozpoczęciem zebrania w Domu Strażaka pojawiła się kandydatka do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, co jak się później okazało, jest prawnuczką jednego z założycieli jednostki.

Fotorelacja z tego wydarzenia poniżej: