Ćwiczenia międzygminne + KPP

  W sobotę 24 czerwca w godzinach popołudniowych odbyły się ćwiczenia międzygminne, których częścią była re-certyfikacja kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcję było zaangażowanych 15 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tuchów oraz Ryglice.

  Scenariusz ćwiczeń był podzielony na trzy epizody w których kolejno brały udział różne zastępy ratownicze. Jednostka z Mesznej Opackiej wraz z OSP Tuchów, Burzyn, Piotrkowice, Jodłówka Tuchowska, tworzyły pluton który zmagał się z pierwszym epizodem.  Zdarzenie jakie miało miejsce to pożar budynku miejskiego klubu sportowego Tuchovia. Po przybyciu na miejsce zadaniem druhów było odbieranie poszkodowanych z rąk roty wprowadzonej do obiektu, następnie po przeniesieniu do strefy bezpiecznej, niezwłocznie udzielono pierwszej pomocy przed medycznej.

  Kolejnym epizodem był wypadek samochodu osobowego z udziałem uczestników wyścigu. Rola strażaków polegała na natychmiastowej pomocy medycznej potrzebującym oraz uwolnienie dwóch osób z przewróconego samochodu.

  Ostatnie zdarzenie to pożar samochodu bez osób poszkodowanych, tak więc strażacy ograniczyli się do podania prądów gaśniczych.

  Ćwiczenia zostały przeprowadzone sprawnie i poprawnie co świadczy o wysokim poziomie profesjonalizmu jakim mogą się poszczycić jednostki z trenów gminy Tuchów i Ryglice.

cz.zarz. OSP Meszna Opacka