Narodowe Święto Niepodległości

  Ochotnicza Straż Pożarna w Mesznej Opackiej czynnie uczestniczyła w wielu wydarzeniach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Druhowie byli obecni podczas wydarzeń:

XX Jubileuszowy Zlot Niepodległościowy połączony z finałem powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, msza św. w intencji Ojczyzny, wspólne śpiewanie hymnu narodowego o 12:00 na rynku w Tuchowie, Apel Pamięci na cmentarzu wojennym nr 158 Garbek, szkolne obchody święta niepodległości na boisku przyszkolnym oraz na cmentarzu wojennym nr 158.

  Strażacy z Mesznej Opackiej zawsze pamiętają o swojej Ojczyźnie oraz o tych, którzy poświęcili dla niej swoje życie.
100 lat dla Niepodległej!

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.