Walentynki Z MDP

  10 lutego w Domu Strażaka w Mesznej Opackiej, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Rotmistrza Witolda Pileckiego zorganizowała kiermasz walentynkowych cist, ciasteczek oraz wielu innych rodzajów słodkich wypieków.
Jak co roku zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy Mesznej oraz sympatycy jednostki OSP. W dobie komercjalizacji wielu świąt młodzi druhowie pokazują, że nawet walentynki można spędzić w ciepłej rodzinnej atmosferze.
  Podczas kiermaszu wylicytowano unikatowe w większości ręcznie wykonane przedmioty, które śmiało można, nazwać małymi dziełami sztuki. m.im były to: trzy wersje domowego chleba w zestawie ze smalczykiem, tort — serce, zestaw lizaków stworzonych przez uczestników Bezpiecznych Ferii z OSP + lizak serce w wersji XXL, metalowa róża na statywie, karnet na stok Jurasówka, voucher do salonu urody pani Różyckiej, ciasto drożdżowe Babuni oraz nieodłączny element bukiet czerwonych róż.
  Na stołach królowały nie tylko słodkości, serca uczestników podbiło popisowe danie druha naczelnika staropolski wiejski żurek z kiełbasą.
Dodatkową atrakcją była sesja zdjęciowa, w tym roku motyw kolacji przy świecach.
  Młodzi druhowie składają serdeczne podziękowania wszystkim tym którzy podczas kiermaszu wsparli działalność MDP.

P.S.

  Druhny z Kobiecej Drużyny Pożarniczej przygotowały dla swojego dowódcy prezent niespodziankę z okazji uzyskania tytułu Babci. Gratulujemy!

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.