Strażacki miesiąc MAJ!

  Maj jest miesiącem szczególnym dla każdego strażaka, OSP w całej Polsce świętują 4 maja dzień swojego patrona św. Floriana.

  W wielu jednostkach organizowane są uroczystości jubileuszowe a oddziały ZOSP RP organizują gminne, powiatowe czy wojewódzkie obchody dnia strażaka. Równolegle z ochotnikami świętują strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy właśnie w tym miesiącu dostają awanse, nominacje i wyróżnienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Mesznej Opackiej maj rozpoczęła w duchu patriotyzmu. Na Tuchowskim wzgórzu Garbek (ul.Łowiecka) strażacy wraz z mieszkańcami Tuchowa dokonali uroczystego podniesienia flagi Polski na maszt. Szczegółowe informacje: http://www.tuchow.pl/swietowalismy-dzien-flagi/

W tym dniu również jednostka zabezpieczała trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów.

  4 maja w OSP Meszna Opacka druhny i druhowie uczcili święto strażaków mszą św. majówką oraz uroczystym apelem, podczas którego ślubowanie złożyli nowo przyjęci członkowie zwyczajni oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. To właśnie wtedy można powiedzieć, że jest się strażakiem na 100%.

  Majówka „strażacka” była efektem pracy wielu strażaków oraz przyjaciół jednostki, wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach, należą się gorące podziękowania.

Zapraszamy do fotorelacji z tych wydarzeń