Olimpiada OSP

  W dniach 8-9 września druhny i druhowie z OSP Meszna Opacka walczyli w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie sportowo- pożarniczej na arenie narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.
w zmaganiach brało udział 40 drużyn w tym 21 męskich, 5 żeńskich oraz 14 mixtów.
  Druhny z jednostki w Mesznej wywalczyły podium, zajmując trzecie miejsce, druhowie zajęli 15 miejsce.

  Każda startująca drużyna składała się z 5 osób. Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny miały w jak najkrótszym czasie do zaliczenia różne kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania, każdego dnia inne. Przykładowe zadania: sprawienie linii gaśniczej, budowa linii ssawnej połączonej z motopompą, bieg przez równoważnię ruchomą, przez opony, transport poszkodowanego na desce ortopedycznej pod płotkami, przeciąganie opony, rozwinięcie i zwinięcie węża W52, bieg w aparatach ODO, pokonanie ścianki oraz rury.
  Jednocześnie należy podkreślić, że Olimpiada w Kluszkowcach (w poprzednich latach w Jaworkach) na pierwszym miejscu stawia dobrą zabawę, integrację między jednostkową strażaków oraz zdrową rywalizację.
Drużyny były mocno wspierane przez dużą grupę kibiców, sympatyków i strażaków z OSP w Mesznej Opackiej.
Gratulujemy zwycięzcą sukcesu!
Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Fot. F. Orłów, N. Damian