IV Dzień Papieski na Brzyzku

  W ubiegłą niedzielę druhowie z OSP w Mesznej Opackiej wzięli udział w IV Dniu Papieskim na Brzyzku. Organizatorzy (DK Tuchów, Rada Osiedlowa Garbek, Koło Pszczelarzy w Tuchowie) przygotowali liczne atrakcje dla uczestników wydarzenia. Były to: bieg przedszkolaków wokół Brzyzka, konkursy: Papieski, Przyrodniczy oraz tor sprawnościowy. Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, jednak zajęcia nawet ostatniego miejsca nie stało na przeszkodzie, by otrzymać upominki wykonane dzięki pracy pszczół oraz pszczelarzy. Wśród zwycięzców znaleźli się druhowie z jednostki w Mesznej m.in.: Kamil i Julia Smoła, Bartosz i Mikołaj Krupa, Marta Damian.

  Podczas Dnia Papieskiego na Brzyzku została odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. Były również odczytane myśli Ojca Świętego, którym głosu użyczyła druhna Katarzyna. Wydarzenie było doskonale zabezpieczone pod względem gastronomicznym, było bardzo dużo domowych wypieków, był tradycyjny chlebek ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz ciepła herbatka z domowym sokiem, było ognisko i kiełbaska dla każdego. Na koniec została zaśpiewana Barka przy Dębie Papieskim.

  Słowa uznania należą się wszystkim tym którzy poświęcili swój wolny czas w przygotowania do tego wydarzenia a szczególnie głównemu organizatorowi — panu Aleksandrowi Kajmowiczowi wraz z rodziną.
Strażacy z Mesznej Opackiej serdecznie dziękują za gościnę na Brzyzku!

Fot.: F. Orłów