IV Bezpieczne Ferie Z OSP Meszna Opacka!

„W remizie marzeń…” w Mesznej Opackiej
IV Bezpieczne Ferie z OSP Meszna Opacka trwały od 14-18 stycznia 2019 roku. Kolejna edycja naszych zajęć odbywała się w oczekiwaniu na zwycięzcę w konkursie na hymn Bezpiecznych Ferii. Tytuł ten zdobył Maciej Kita lat 6,5 zdobywając serca jury i strażaków. Wszystkie teksty piosenek były wartościowe, zawierały wszystkie wytyczne regulaminu konkursu oraz sprawiły nam strażakom niewymowną radość, jak miło dzieci wspominają czas BF z OSP. Za pracę w jury konkursu serdecznie dziękujemy Krystynie Beściak, Elżbiecie Moździerz oraz Annie Argasińskiej, bez Pań nie wiemy, jakbyśmy sobie poradzili z wybraniem tylko jednej piosenki. Dziękujemy Maciejowi (6,5), Natalce (11), Zuzi (11), Sergiuszowi (10) i Julce (7) za piękne piosenki. W ubiegłym roku rozstrzygnęliśmy konkurs na pieczęć BF, który wygrała Patrycja Filar i już w tym roku mogliśmy pochwalić się własną pieczęcią.
Od pierwszych BF naszym celem jest przekazywanie dzieciom dobrych zachować, tworzenie zdrowych relacji, zachęcanie do czytania „Wędrówki Sówki Tuchówki”, pokazywanie, jak aktywnie można spędzać czas, ale również profilaktyka uzależnień od używek, Internetu, organizowaliśmy zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkania z ratownikiem WOPR, znanymi sportowcami z naszego terenu. Zadaniem priorytetowym jest upowszechnienie tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej, którą zaraził nas Maciej Nalepka, dyscypliny rozwijającej koordynację wzrokowo-ruchową, cierpliwość i wytrwałość. Naszym celem jest też pokazywanie dzieciom, że można przegrać, można stracić punkty, wypaść słabiej, ale to tylko powinno mobilizować do dalszej, uczciwej pracy nad sobą. Podczas BF zawsze możemy liczyć na profesjonalną kadrę w postaci opiekunów, dobrze przygotowanych i przeszkolonych. W tym roku gorące podziękowania kierujemy do druhów Piotra Kity i Wiktora Nalepki, którzy byli z nami w każdy dzień i ofiarowali swój wolny czas, urlop, wiedzę, cierpliwość i doświadczenie. Dziękujemy druhnom Paulinie Sarad i Małgorzacie Orłów za opiekę nad dziećmi. Rodzicom za przygotowanie poczęstunku na Bal i zabawę z najmłodszymi.
Zawsze też gościmy laureata nagrody Melaniusza. W tym roku tak się złożyło, że ani zaproszony przez nas sportowiec, ani laureatka nagrody Melaniusza nie mogli być z nami, dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu wycieczki. Nie obyłaby się ona bez wsparcia finansowego sponsorów oraz rodziców, którzy nam pomogli. Honorowy patronat nad Bezpiecznymi Feriami objął w tym roku właściciel Firmy Transportowej Bartłomiej Sarad. W czwartek 17 stycznia 25 dzieci i 5 opiekunów wyruszyło na przygodę IV BF na Oficerską strzelnicę pneumatyczną do 17 J w Jaśle oraz Muzeum Lizaka. To była wielka przygoda, dziękujemy Paniom, które nas gościły za ciekawe zajęcia, smaczne warsztaty, celne szkolenie i uśmiech.
W piątek, jak każdego roku nadszedł czas podsumowań i dekoracji zwycięzców. Emocje sięgały zenitu, gdy kolejne dzieci wchodziły na podium przy dźwiękach fanfar. Uroczystość tą swoja obecnością uświetnili: dzieci i rodzice, v-c burmistrz Tuchowa Wiktor Chrzanowski, Mieczysław Kras, Andrzej Witek, Łukasz Giemza, dyrektor PSP w M. Op. Urszula Hajduga, Krystyna i Jerzy Jagiełło.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV BF z OSP Meszna Opacka na stronie OSP oraz facebooku.

Z wyrazami wdzięczności wszystkim, którzy nam pomagali
Organizatorzy

Poniżej tekst zwycięskiej piosenki oraz galeria zdjęć do której serdecznie zapraszamy!

„Bądź wdzięczny za trudne chwile.
Pozwalają ci wzrastać…
Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia.
Dają ci szansę na poprawę…
Bądź wdzięczny za nowe wyzwania.
One budują twoją siłę i charakter…
Bądź wdzięczny za swoje błędy.
Przekazują ci cenne lekcje…” autor nieznany

A oto zwycięski tekst piosenki:
„Przez te ferie bezpieczne”
I. Gdy ferie się zbliżają,
nie mogę jeść, nie mogę spać,
ciągle myślę tylko o tym,
jak z OSP spędzę czas.
Konkurencje i przygody,
w remizie marzeń będą dziś,
wojowanie i nagrody,
to dla dzieciaków super czas.

Przez te ferie bezpieczne, bezpieczne oszalałem,
piłkarzyki, zabawa i tenis, to jest toooo…
A strażacy swe serca, swe serca nam oddali,
Tak zabawić, zabawić się można tylko tam.

II. Gdy już ferie się zakończą,
znów nie będę jeść, nie będę spać,
ciągle myślę no i wracam,
do tych ferii cały czas.
Jedna moja myśl wystarczy,
i przypominam sobie już,
o tym czasie nie zapomnę,
i na ferie czekam znów.

Przez te ferie bezpieczne, bezpieczne oszalałem,
piłkarzyki, zabawa i tenis, to jest toooo…
A strażacy swe serca, swe serca nam oddali,
Autor: Maciej Kita