Działania Przeciwpowodziowe

  23 oraz 24 maja zastęp z OSP Meszna Opacka prowadził działania przeciwpowodziowe na terenie gminy Tuchów. Zarówno w czwartek, jak i w piątego strażacy zabezpieczali drogę powiatową Tuchów Burzyn, która była całkowicie nieprzejezdna.

  Można pomyśleć, że wystarczy użyć taśmy oraz pachołków i gotowe, nic bardziej mylnego. Droga zabezpieczona była samochodem GBA, przy którym cały czas byli druhowie, pomimo to znaleźli się tacy uczestnicy ruch drogowego, którzy pomimo wyraźnego zakazu próbowali zignorować polecenia i przejść przez most (zdjęcia z zamkniętej drogi poniżej).
Druhowie prowadzili działania na terenie wsi Burzyn wraz z miejscową jednostką oraz zastępami z OSP Tuchów i strażami Państwowej Straży Pożarnej.
Dodatkowo zastęp jednostki z Mesznej łącznie z OSP Tuchów, Siedliska oraz PSP z p. czasowego przywracali drogę wojewódzką 977 na trasie Dąbrówka-Siedliska do stanu używalność.
W działaniach brało udział 11 strażaków z OSP Meszna Op. którzy łącznie przepracowali 105 godzin.
  Nie sposób nie wspomnieć o pewnej mieszkance Burzyna, która specjalnie dla pracujących strażaków upiekła pyszny chlebek, który znacząco podniósł morale całego zastępu.
Podziękowania dla druhen z OSP Tuchów, które zapewniły gorące wsparcie wszystkim strażakom :)
Jednostka OSP Meszna Opacka zapewnia o gotowości do niesienia pomocy wszystkim mieszkańcom całej gminy Tuchów.

Fotorelacja z działań poniżej

Fot.: F. Orłów, W. Totoś