Dożynki z OSP

  17 sierpnia w Mesznej Opackiej miały miejsce dożynki wiejskie, których współorganizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna. Program dożynek rozpoczął się przejazdem korowodu z wieńcem po wsi odwiedzając mieszkańców, by wspólnie udać się do miejscowej kaplicy na Mszę św. dziękczynną. Następnie na placu apelowym przy Domu Strażaka nastąpiło oficjalne rozpoczęcie dożynek, powitanie mieszkańców przez panią sołtys Kazimierę Furę oraz burmistrz Tuchowa Magdalenę Marszałek. Ważnym punktem było wspólne dzielnie się chlebem dożynkowym. Po części oficjalnej rozpoczęło się biesiadowanie zwieńczone zabawą taneczną z zespołem Swing.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.